Kancelaria Adwokacka

Kancelaria adwokacka specjalizuje się w sprawach cywilnych i gospodarczych. Oferujemy stałą obsługę przedsiębiorców oraz spółek prawa handlowego, jak i kompleksowe doradztwo w zakresie spraw rodzinnych i spadkowych dotyczących osób fizycznych. Zajmujemy się odszkodowaniami i doradzamy w sprawach dotyczących ochrony dóbr osobistych,wizerunku, renomy i dobrego imienia.

Kancelaria adwokacka świadczy usługi na rzecz Klientów zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jesteśmy doświadczonym zespołem, dla którego najwyższą wartością jest satysfakcja Klienta. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdej sprawy. Jeśli konwencjonalne metody nie sprawdzają się szukamy niestandardowych rozwiązań. Nie boimy się wyzwań, zawsze szukamy najlepszego rozwiązania.

Jak działamy

Zaangażowanie, skuteczność i profesjonalizm to wartości, które przyświecają nam w prowadzeniu każdej sprawy. Nasza wiedza i wykształcenie gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Nie skupiamy się jedynie na celach krótkoterminowych, szukamy rozwiązań, które zaowocują również w przyszłości.

Sukces naszych Klientów motywuje nas do działania.

Nasz zespół

Agata Koschel-Sturzbecher
Agata Koschel-SturzbecherAdwokat
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w Niemczech. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Seminarzystka studiów doktoranckich w Zakładzie Postępowania cywilnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu prawa handlowego i prawa korporacji prawniczych.
W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi przedsiębiorców/spółek, spraw odszkodowawczych oraz spraw związanych z naruszeniem dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych. W obszarze jej zainteresowań znajdują się także sprawy rodzinne, spadkowe i pracownicze.
Marta Kościelska
Marta KościelskaAdwokat of counsel
Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej od 2012 roku.
Zajmuje się prawem karnym materialnym, procesowym i wykonawczym. Specjalizuje się w sporach z biurami podróży oraz w sprawach rodzinnych.
Miłosz Trojan
Miłosz TrojanRechtsanwalt of counsel
Zdobył wykształcenie i doświadczenie zarówno w Polsce, w Niemczech jak i innych europejskich krajach. Dzięki wieloletniej współpracy z podmiotami działającymi w obu krajach oraz bazując na znajomości mocnych i słabych stron polsko-niemieckich stosunków prawnych i gospodarczych, nabył umiejętność trafnego rozpoznawania zagrożeń wynikających z różnic w obydwu porządkach prawnych.
Specjalizuje się przede wszystkim w transgranicznych sprawach z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, spółek oraz transportowego.
Magdalena Olszewska
Magdalena OlszewskaDoradca podatkowy
Jest doradcą podatkowym nr 12382, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Praktyczne doświadczenie zdobyła w działach doradztwa podatkowego w międzynarodowych firmach consultingowych w Poznaniu i we Frankfurcie n. Menem.
Specjalizuje się w opodatkowaniu spółek kapitałowych na gruncie CIT, VAT i PCC, międzynarodowym prawie podatkowym oraz opodatkowaniu restrukturyzacji. Jest autorką artykułów podatkowych w “Monitorze Podatkowym”, “Przeglądzie Podatkowym” i “Rzeczpospolitej”.
Alicja Leszczyńska
Alicja LeszczyńskaPrawnik - aplikant adwokacki
Aplikantka adwokacka I roku. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji
UAM, broniąc pracy magisterskiej z zakresu teorii i filozofii prawa pt.
„Metody uzasadniania obowiązywania zasad prawa. Studium teoretycznoprawne na podstawie prawa karnego procesowego”. Doświadczenie zdobywała w poznańskich kancelariach adwokackich, a także w sądzie rejonowym i w jednostce pomocniczej Urzędu Miasta Poznania. Jej prawnicze zainteresowania skupiają się szczególnie wokół prawa karnego, prawa rodzinnego oraz spraw dotyczących ochrony dóbr osobistych. Posługuje się językiem angielskim.
Agata Rebeczko
Agata RebeczkoPrawnik
Absolwentka prawa oraz absolwentka prawa europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM. W latach 2014-2016 członek, a później Prezes Koła Naukowego Kryminalistyki UAM. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie karnym, rodzinnym i prawie pracy. Interesuje się także prawem ochrony zwierząt. Biegle włada językiem angielskim. Prywatnie pasjonatka filmów grozy oraz historii Wielkiej Brytanii, zwłaszcza Epoki Tudorów.
Patrycja Moskal
Patrycja MoskalPraktykant
Studentka III roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UAM. W kręgu jej zainteresowań znajduje się prawo cywilne, w szczególności prawo rodzinne i spadkowe. Jest członkiem Koła Naukowego Prawa Cywilnego Usus Iuris.
Praktykant
Praktykant

Dołącz do nas

Kancelaria Adwokacka Koschel – Sturzbecher z siedzibą w Poznaniu nawiąże współpracę
z aplikantem adwokackim oraz studentem IV – V roku prawa.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju pod nadzorem doświadczonych adwokatów,
  • przyjazną atmosferę pracy oraz wsparcie ze strony współpracowników,
  • wynagrodzenie.

Oczekujemy:

  • zaangażowania, sumienności, terminowości,
  • znajomości procedury cywilnej.

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie projektów pism w toku postępowania przedsądowego i sądowego oraz pism do klientów,
  • analiza akt sprawy i rekomendowanie rozwiązania problemów prawnych klientów,
  • analiza orzecznictwa i doktryny.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres: biuro@adwokaci-ks.pl. Zastrzegamy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.