Od dnia 11.05.2020r. nasza Kancelaria funkcjonuje normalnie z zachowaniem zalecanego reżimu sanitarnego.
(m.in. dezynfekcja rąk przed spotkaniem, obowiązkowe maseczki ochronne/przyłbice, zachowanie maksymalnej odległości).

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo podczas kontaktu telefonicznego +48 500 091 968

Zapraszamy

Kancelaria Adwokacka

Kancelaria adwokacka specjalizuje się w sprawach cywilnych i gospodarczych. Oferujemy stałą obsługę przedsiębiorców oraz spółek prawa handlowego, jak i kompleksowe doradztwo w zakresie spraw rodzinnych i spadkowych dotyczących osób fizycznych. Zajmujemy się odszkodowaniami i doradzamy w sprawach dotyczących ochrony dóbr osobistych,wizerunku, renomy i dobrego imienia.

Kancelaria adwokacka świadczy usługi na rzecz Klientów zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jesteśmy doświadczonym zespołem, dla którego najwyższą wartością jest satysfakcja Klienta. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdej sprawy. Jeśli konwencjonalne metody nie sprawdzają się szukamy niestandardowych rozwiązań. Nie boimy się wyzwań, zawsze szukamy najlepszego rozwiązania.

Jak działamy

Zaangażowanie, skuteczność i profesjonalizm to wartości, które przyświecają nam w prowadzeniu każdej sprawy. Nasza wiedza i wykształcenie gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Nie skupiamy się jedynie na celach krótkoterminowych, szukamy rozwiązań, które zaowocują również w przyszłości.

Sukces naszych Klientów motywuje nas do działania.

Nasz zespół

Agata Koschel-Sturzbecher
Agata Koschel-SturzbecherAdwokat
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w Niemczech. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Seminarzystka studiów doktoranckich w Zakładzie Postępowania cywilnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu prawa handlowego i prawa korporacji prawniczych.
Posiada uprawnienia i tytuł Mediatora (Certyfikat nr 501/2019) wydany przez Centrum Mediacji Przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.
W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi przedsiębiorców/spółek, spraw odszkodowawczych oraz spraw związanych z naruszeniem dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych. W obszarze jej zainteresowań znajdują się także sprawy rodzinne, spadkowe i pracownicze.
Biegle włada językiem niemieckim i angielskim.
Alicja Leszczyńska
Alicja LeszczyńskaPrawnik - aplikant adwokacki
Aplikantka adwokacka I roku. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji
UAM, broniąc pracy magisterskiej z zakresu teorii i filozofii prawa pt.
„Metody uzasadniania obowiązywania zasad prawa. Studium teoretycznoprawne na podstawie prawa karnego procesowego”. Doświadczenie zdobywała w poznańskich kancelariach adwokackich, a także w sądzie rejonowym i w jednostce pomocniczej Urzędu Miasta Poznania. Jej prawnicze zainteresowania skupiają się szczególnie wokół prawa karnego, prawa rodzinnego oraz spraw dotyczących ochrony dóbr osobistych. Posługuje się językiem angielskim.
Marta Kościelska
Marta KościelskaAdwokat of counsel
Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej od 2012 roku.
Zajmuje się prawem karnym materialnym, procesowym i wykonawczym. Specjalizuje się w sporach z biurami podróży oraz w sprawach rodzinnych.
Agata Rebeczko
Agata RebeczkoPrawnik - aplikant adwokacki
Absolwentka Prawa i Prawa europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UAM. W latach 2014-2016 członek, a później Prezes Koła Naukowego Kryminalistyki UAM. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie karnym, rodzinnym i prawie pracy. Interesuje się także prawem ochrony zwierząt. Biegle włada językiem angielskim. Prywatnie pasjonatka filmów grozy oraz historii Wielkiej Brytanii, zwłaszcza Epoki Tudorów.
Miłosz Trojan
Miłosz TrojanRechtsanwalt of counsel
Zdobył wykształcenie i doświadczenie zarówno w Polsce, w Niemczech jak i innych europejskich krajach. Dzięki wieloletniej współpracy z podmiotami działającymi w obu krajach oraz bazując na znajomości mocnych i słabych stron polsko-niemieckich stosunków prawnych i gospodarczych, nabył umiejętność trafnego rozpoznawania zagrożeń wynikających z różnic w obydwu porządkach prawnych.
Specjalizuje się przede wszystkim w transgranicznych sprawach z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, spółek oraz transportowego.
Magdalena Olszewska
Magdalena OlszewskaDoradca podatkowy
Jest doradcą podatkowym nr 12382, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Praktyczne doświadczenie zdobyła w działach doradztwa podatkowego w międzynarodowych firmach consultingowych w Poznaniu i we Frankfurcie n. Menem.
Specjalizuje się w opodatkowaniu spółek kapitałowych na gruncie CIT, VAT i PCC, międzynarodowym prawie podatkowym oraz opodatkowaniu restrukturyzacji. Jest autorką artykułów podatkowych w “Monitorze Podatkowym”, “Przeglądzie Podatkowym” i “Rzeczpospolitej”.
Praktykant
Praktykant

Dołącz do nas

Kancelaria Adwokacka Koschel – Sturzbecher z siedzibą w Poznaniu nawiąże współpracę
z aplikantem adwokackim oraz studentem IV – V roku prawa.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju pod nadzorem doświadczonych adwokatów,
  • przyjazną atmosferę pracy oraz wsparcie ze strony współpracowników,
  • wynagrodzenie.

Oczekujemy:

  • zaangażowania, sumienności, terminowości,
  • znajomości procedury cywilnej.

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie projektów pism w toku postępowania przedsądowego i sądowego oraz pism do klientów,
  • analiza akt sprawy i rekomendowanie rozwiązania problemów prawnych klientów,
  • analiza orzecznictwa i doktryny.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres: biuro@adwokaci-ks.pl. Zastrzegamy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.