Jak działamy

Zaangażowanie, skuteczność i profesjonalizm to wartości, które przyświecają nam w prowadzeniu każdej sprawy. Nasza wiedza i wykształcenie gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Nie skupiamy się jedynie na celach krótkoterminowych, szukamy rozwiązań, które zaowocują również w przyszłości.

Sukces naszych Klientów motywuje nas do działania.

Nasz zespół

adw. Agata Koschel-Sturzbecher LL.M
adw. Agata Koschel-Sturzbecher LL.M
Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierunku “German and Polish Law” na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w Niemczech. Od 10 lat członkini Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Doktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego UAM. Wykładowca na Wydziale Psychologii i Prawa w Poznaniu Uniwersytetu SWPS. Autorka publikacji z zakresu prawa handlowego i prawa korporacji prawniczych. Bierze czynny udział w licznych szkoleniach, konferencjach naukowych i zawodowych.

Posiada uprawnienia i tytuł Mediatora (Certyfikat nr 501/2019) wydany przez Centrum Mediacji Przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Jest wpisana na listę mediatorów Centrum Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu oraz Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Arbiter w Wielkopolskim Sądzie Arbitrażowym.

Wicedyrektor Instytutu Legislacji i Prac Parlamentarnych Naczelnej Rady Adwokackiej. Pełni funkcję zastępcy członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu oraz członka Komisji ds. wykonywania zawodu ORA. Jest również członkinią Komisji ds. Etyki NRA.
Przedstawicielka NRA w Zespole do współpracy przy realizacji zadań związanych z koordynacją systemu uznawania kwalifikacji zawodowych do wykonywania zawodów regulowanych oraz do podejmowania lub wykonywania działalności regulowanych w Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministerstwie Edukacji i Nauki.
Członkini Polskiego Towarzystwa Legislacji.

W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nieruchomości i dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji i rękojmi. W obszarze jej zainteresowań znajdują się także sprawy rodzinne, spadkowe i pracownicze.
Biegle włada językiem niemieckim i angielskim.

Alicja Jujeczka
Alicja Jujeczka Adwokat
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji UAM, a następnie odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Posiada uprawnienia i tytuł mediatora wydany przez Centrum Mediacji Przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Jest wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Jej zainteresowania zawodowe skupiają się szczególnie wokół prawa zobowiązań, prawa rodzinnego oraz spraw dotyczących ochrony dóbr osobistych. Zajmuje się również m.in. sprawami karnymi, spadkowymi oraz z zakresu prawa pracy. Posługuje się językiem angielskim.

Agata Rebeczko
Agata RebeczkoPrawnik/Aplikant Adwokacki
Ukończyła studia prawnicze oraz prawo europejskie na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Z naszą Kancelarią związana jest od 2018 roku. W latach 2014-2016 członek, a później Prezes Koła Naukowego Kryminalistyki UAM.

Obecnie odbywa aplikację przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Pani Mecenas zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie rodzinnym, prawie karnym i prawie pracy. Interesuje się także prawem ochrony zwierząt. Biegle włada językiem angielskim. Prywatnie wielbicielka psów i pasjonatka historii Wielkiej Brytanii, zwłaszcza Epoki Tudorów.

Ewelina Pawlak
Ewelina PawlakPrawnik/Aplikant Adwokacki
Kilkukrotna stypendystka rektora oraz absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM, gdzie broniła pracy magisterskiej dotyczącej zagadnienia niepoczytalności w polskim prawie karnym. Aplikantka adwokacka pierwszego roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Od początku studiów swoje doświadczenie zdobywała w kancelariach adwokackich a także w jednostce sądownictwa. W obszarze jej zainteresowań znajduje się głównie prawo rodzinne oraz prawo karne. Interesuje się także prawem upadłościowym. Prywatnie pasjonatka tańca.
Magdalena Olszewska
Magdalena OlszewskaDoradca podatkowy
Jest doradcą podatkowym nr 12382, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Praktyczne doświadczenie zdobyła w działach doradztwa podatkowego w międzynarodowych firmach consultingowych w Poznaniu i we Frankfurcie n. Menem.
Specjalizuje się w opodatkowaniu spółek kapitałowych na gruncie CIT, VAT i PCC, międzynarodowym prawie podatkowym oraz opodatkowaniu restrukturyzacji. Jest autorką artykułów podatkowych w “Monitorze Podatkowym”, “Przeglądzie Podatkowym” i “Rzeczpospolitej”.

Adwokat of counsel

Marta Kościelska
Marta KościelskaAdwokat of counsel
Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej od 2012 roku. W latach 2015 – 2017 prowadziła w Poznaniu Kancelarię Adwokacka, gdzie zajmowała się głównie sporami cywilnymi.
Członek Texas Bar i Dallas Bar Association, posiada uprawnienia do występowania przed sadami wszystkich instancji w Teksasie oraz przed sadami federalnymi i agencjami rządu federalnego na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Swoja praktykę zawodowa w Teksasie koncentruje na prawie nieruchomości i obsłudze podmiotów gospodarczych.
Miłosz Trojan
Miłosz TrojanRechtsanwalt of counsel
Zdobył wykształcenie i doświadczenie zarówno w Polsce, w Niemczech jak i innych europejskich krajach. Dzięki wieloletniej współpracy z podmiotami działającymi w obu krajach oraz bazując na znajomości mocnych i słabych stron polsko-niemieckich stosunków prawnych i gospodarczych, nabył umiejętność trafnego rozpoznawania zagrożeń wynikających z różnic w obydwu porządkach prawnych.
Specjalizuje się przede wszystkim w transgranicznych sprawach z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, spółek oraz transportowego.

Kancelaria Adwokacka Poznań

Kancelaria adwokacka specjalizuje się w sprawach cywilnych i gospodarczych. Oferujemy stałą obsługę przedsiębiorców oraz spółek prawa handlowego, jak i kompleksowe doradztwo w zakresie spraw rodzinnych i spadkowych dotyczących osób fizycznych. Zajmujemy się odszkodowaniami i doradzamy w sprawach dotyczących ochrony dóbr osobistych, wizerunku, renomy i dobrego imienia. Nasza Kancelaria adwokacka znajduje się w centrum Poznania przy ul. Solnej 9/4 w bliskim sąsiedztwie prawie wszystkich poznańskich sądów i prokuratur. Wszystkie sprawy, które prowadzimy są dla nas priorytetowe. W swoim działaniu kierujemy się zasadami uczciwości, terminowości, rzetelności, tajemnicy zawodowej i etyką adwokacką. Wszyscy nasi prawnicy starają się, by skomplikowane i zawiłe przepisy prawne stały się jasne dla wszystkich naszych Klientów.

Usługi naszej kancelarii adwokackiej

Kancelaria adwokacka świadczy usługi na rzecz Klientów zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jesteśmy doświadczonym zespołem, dla którego najwyższą wartością jest satysfakcja Klienta. Stale pogłębiamy naszą wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach zawodowych, kursach i konferencjach. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdej sprawy. Jeśli konwencjonalne metody nie sprawdzają się, szukamy niestandardowych rozwiązań. Nie boimy się wyzwań, zawsze szukamy najlepszego rozwiązania.

Nasza Kancelaria w Poznaniu współpracuje z doświadczonymi i wyspecjalizowanymi specjalistami z różnych dziedzin (np. tłumacz przysięgły, notariusz, informatycy, doradca podatkowy), dzięki temu możemy sprostać oczekiwaniom Klientów, których sprawy wymagają uczestnictwa innych specjalistów. Kancelaria adwokacka oferuje indywidualne podejście do sprawy każdego Klienta, pomożemy w rozwiązaniu najbardziej skomplikowanych spraw. Nasze doświadczenie i zasady, którymi się kierujemy cenione jest przez liczne grono stałych klientów. Nasz zespół pretenduje do miana dynamicznego i nowoczesnego zespołu kancelarii adwokackiej, który oferuje Klientom pełne zaangażowanie oraz wysokie standardy obsługi prawnej, co przekłada się na bezpieczeństwo i oszczędność finansową dla naszych Klientów.

Gdzie działamy?

Specjaliści z naszej Kancelarii w Poznaniu działają na terenie Poznania i w województwie wielkopolskim. Wyjątkowo podejmujemy się też spraw na terenie całej Polski. Zasady działania z Klientami opieramy na obopólnym szacunku, zaufaniu i zrozumieniu. Zawsze staramy się wesprzeć specjalistyczną wiedzą oraz praktycznymi rozwiązaniami dopasowanymi do profilu działalności i potrzeb Klienta.

Wieloletnie doświadczenie prawników w naszej Kancelarii gwarantuje naszym Klientom kompleksową usługę prawną na najwyższym poziomie i daje gwarancje zadowolenia z współpracy. Nasza Kancelaria znajduje się w Poznaniu przy ul. Solnej 9/4 naprzeciwko Aresztu Śledczego (ul. Młynśka). Naszą misją jest walka o prawa wszystkich naszych Klientów, zapraszamy na spotkanie w celu omówienia sprawy.

Dołącz do nas

Kancelaria Adwokacka Koschel – Sturzbecher z siedzibą w Poznaniu nawiąże współpracę
z aplikantem adwokackim oraz studentem IV – V roku prawa.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju pod nadzorem doświadczonych adwokatów,
  • przyjazną atmosferę pracy oraz wsparcie ze strony współpracowników,
  • wynagrodzenie.

Oczekujemy:

  • zaangażowania, sumienności, terminowości,
  • znajomości procedury cywilnej.

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie projektów pism w toku postępowania przedsądowego i sądowego oraz pism do klientów,
  • analiza akt sprawy i rekomendowanie rozwiązania problemów prawnych klientów,
  • analiza orzecznictwa i doktryny.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na adres: biuro@adwokaci-ks.pl. Zastrzegamy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.