W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ofiar Przestępstw (22 lutego) i Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (19-23 lutego), informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej.
Od ponad dwóch dekad, każdego roku, Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z sądami, prokuraturami, jednostkami policji, prawniczymi samorządami zawodowymi oraz organizacjami pozarządowymi, angażuje się w akcję wsparcia osób dotkniętych przestępstwem. W całej Polsce organizowane są punkty informacyjne, gdzie każdy może otrzymać bezpłatną poradę.
Nasza kancelaria adwokacka również dołącza do tej inicjatywy. Podczas tygodnia pomocy udzielamy bezpłatnych konsultacji prawnych dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby udzielić wsparcia, informacji o Waszych prawach i obowiązkach.
📞 Dyżury telefoniczne będą organizowane zgodnie z harmonogramem:
20.02.2024 – 9:00-14:00
22.02.2024 – 9:00-14:00
Pełna lista adwokatów udzielających porad w Wielkopolsce znajduje się tutaj: https://ora.poznan.pl/…/Tydzien-Pomocy-Osobom…
Przypominamy, że wsparcie nie kończy się z zakończeniem Tygodnia Pomocy. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać z pomocy przez cały rok, zgłaszając się do placówek finansowanych przez Fundusz Sprawiedliwości. Oferowane jest wsparcie prawne, psychologiczne oraz pomoc materialna, dostosowana do indywidualnych potrzeb.